O nás

Pozývame Vás na príjemný výlet do srdca Žitného Ostrova, do THERMALPARKu Dunajská Streda! 

Víta Vás  THERMALPARK Dunajská Streda, jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. Na ploche 18 hektárov sa nachádza spolu 10 interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 24 °C do 40 °C.

Žitný ostrov

Žitný ostrov leží v juho-západnej časti Slovenska, na hranici s Maďarskou republikou a Rakúskom. Je uzavretou geografickou jednotkou, ktorej prirodzené hranice sú tvorené z juhu korytom Veľkého Dunaja. Zo severu je to rameno Malého Dunaja, a na krátkom úseku z východu ho ohraničuje rieka Váh. Ostrov je elipsovitého tvaru, jeho dĺžka je 84 kilometrov a šírka sa pohybuje v rozmedzí 15-30 kilometrov, s celkovou rozlohou 1885 km2, približne 188 519 hektárov. Svojimi rozmermi je tento ostrov najväčším riečnym ostrovom Európy. Táto oblasť sa radí medzi najteplejšie a najsuchšie na Slovensku, priemerná ročná teplota je 10 °C.
Celý Žitný ostrov je obrovskou zásobárňou podzemných vôd a jednou z najúrodnejších poľnohospodárskych oblastí Slovenska. Nachádza sa na juhozápade Slovenska a so svojím miernym až mierne teplým podnebím je najúrodnejšia nížina Slovenska. Hoci Žitný ostrov má najmenší počet zrážok na celom území Slovenska (590 mm ročne), jeho najväčším bohatstvom je voda.
Pod povrchom sa nachádza asi 10 miliárd m³ kvalitnej pitnej vody, ktorá je znova a znova doplňovaná vodou presakujúcou z riek. Keďže Dunaj a jeho ramená neustále menili svoj smer vznikli riečne uloženiny v podobe tzv. aluviálnych nív.

Rekreácia a šport

Dovoľte nám, aby sme Vás pozvali na turistiku, cykloturistiku, jazdu na koni, korčuľovanie na kolieskových korčuliach, splav, plavbu loďou, aby ste spoznali túto bohatú a prekrásnu krajinu a užili si možnosti bohatých športových aktivít. Čakajú Vás kvalitné služby miest a obcí s rozvinutým cestovným ruchom, ako Golf Club Welten Báč a Slovakia Ring. 
Ak by na Vás prišla únava z výletov, stačí sa zrelaxovať v termálnej vode. THERMALPARK v Dunajskej Strede patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné strediská Žitného ostrova. Využíva termálnu vodu s teplotou 57°C, s vysokou koncentráciou minerálnych látok, a to z vrtu z hĺbky 1600m, vyvierajúceho priamo pri Hoteli THERMALPARK.
Voda je vhodná nielen na plávanie, ale má aj priaznivé účinky pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva. Bez ohľadu na počasie, kryté wellness centrum čaká návštevníkov, ktorí hľadajú vodnú zábavu a špeciálne vodné atrakcie. Saunový svet s troma rôznymi druhmi sáun a s ochlazovacím bazénom, morským kúpeľom, a magnetoterapiou BEMER spolu s masážmi zaručia bezkonkurenčný oddych a uvoľnenie. Celá budova wellness komplexu je bezbariérová, a pri bazéne Rotunda je špeciálne pohyblivé sedadlo do vody pre osoby s invalidným vozíkom. 

THERMALPARK DS, a.s.

Gabčíkovská cesta 237/38
929 01 Dunajská Streda
Mapa

Informácie

Tel.: +421 31 551 00 96
Fax: +421 31 552 41 91
E-mail: info [at] thermalpark [dot] sk

Hotel, penzión, autokemping

Tel.: +421 31 552 40 91
Mob.: +421 905 895 964
E-mail: recepcia [at] thermalpark [dot] sk

Otváracia doba

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 21:00
Sauna: Pon - Pia 13:00 - 20:00
So - Ned 10:00 - 20:00

order clomid without prescription